Kategoria

Filozofia życiowa :P


paź 29 2008 Praca, dom, rodzina..
Komentarze (0)

Właśnie w dzisiejszych czasach często przedkłada się pracę nad rodzinę, przez co dzieci może i mają wszystko czego chcą w sensie materialnym, ale co z tego skoro od rodziców uczą się tylko jak zarabiać pieniądze.

Zapracowani rodzice często nie mają czasu dla swoich pociech, co często powoduje, że dzieci zaczynają robić różne rzeczy tylko po to żeby zwrócić na siebie uwagę rodziców, żeby ktoś sie nimi zainteresował, zauważył, aby poczuć się potrzebnym.  Przestają się uczyć, zaczynają imprezować, ćpać, pić. Bo po co mają się powstrzymywać, przecież i tak się nimi nikt nir interesuje. Jednak dziecko potrzebuje rozmowy, bliskości, uczucia. A przedewszystkim wychowania.

Dlaczego w dzisiejszych czasach przedkłada się pracę nad rodzinę?. Dziś rzadko można zauważyć, tradycyjny model rodziny (jeśli taki istnieje :P). Rodzinę trzeba szanować, kochać i przede wszystkim doceniać, bo zazwyczaj doceniamy kogoś gdy go stracimy...

gandziamen   
paź 28 2008 Własny styl?
Komentarze (0)

Co to znaczy mieć własny styl?

Czy ktoś kto ubiera się inaczej od innych lub nosi inną fryzurę ma swój styl?

Z pewnością tak, ale czy nie jest wtedy wyrzucany na margines, bo różni się od reszty?

No właśnie społeczeństwo różnie postrzega osobu wyróżniające się z tłumu. Patrzą ze zdziwieniem i niepokojem, na kogoś kto ma irokeza na głowie albo jest łysy, chodzi w glanach czy dresach. Ale gdyby tego samego człowieka ubrać w garnitur i starannie ostrzyc ludzie patrzeli by na niego zupełnie inaczej. To dowód na to, że ludzie mają wszczepione swego rodzaju ograniczenia dotyczące stylu i sposobu ubierania lub zachowania.

W naszym kraju indywidualiści, bądź ludzie którzy mają swoje odmienne poglądy niż większość nie mają łatwgo życia. Najlepiej jakbyśmy wszyscy chodzili ubrani na czarno jak amisze.

Ale przecież nie na tym to polega, człowiek powinien się wyróżniać , każdy na swój sposób.

Nie można się pokazać lub powiedzieć tego co nam się podoba. Mamy prawo mieć swoje zdanie.

Chociaż w Polsce prawo i wolność wypowiedzie jest dość ograniczone....

 

gandziamen   
paź 27 2008 Światopogląd.
Komentarze (0)

Każdy z nas ma indywidualny pogląd na współczesny świat.

Człowiek ma to do siebie, że łatwo można mu narzucić swoje zdanie lub poglądy, przez co jeśli zadajemy się z pesymistami też nimi zostaniemy, jeśli poprą swoje zdanie dobrymi argumentami.

Ale dlaczego pozwalamy sobą sterować, dlaczego każdy nie może mieć swojego odmiennego zdania na dany temat?

Oczywiście, że może tylko nie każdy chce mieć swoje zdanie, żeby się nie wyróżniać. Tak jest po prostu łatwiej, dopasować się do grupy i zgadzać się z nimi nie myśląc o własnych osobistych odczuciach. I właśnie to cechuje niektórych ludzi. Ludzie o silnym charakterze posiadają swoje zdanie i nie boją się go wyrażać, przez co często sie o nich mówi, np.  w show-biznesie tacy ludzie są bardzo rozpoznawalni. Są wyrazistymi postaciami z TV. Kto np. interesuje się nudnymi programami typu "Teraz My" czy "Teraz Polska"?. Hmm.. no właśnie, ale za to Show Kuby Wojewódzkiego już każdy zna, dlatego, że jest bardzo wyrazistą postacią i nie boi się nie cenzurowania swoich myśli, po prostu jest inny, przez co niestety ma tyle samo sprzymierzeńców co wrogów.

Człowiek nie powinien się bać swojej indywidualności i swoich myśli i poglądów. To nasza osobista sprawa...

gandziamen   
paź 27 2008 Pieniądze.
Komentarze (0)

Mówią, że pieniądze szczęścia nie dają, jednak gdyby tak się dłużej nad tym zastanowić..

Bez pieniędzy przecież nie można godnie żyć, mieć dóbr materialnych, które sprawiają, że czujemy się bardziej dowartościowani. Czyż nie? Popraw mnie jeśli się mylę.

Niee nie poprawisz prawda? Bo oboje wiemy, że mam rację, że pieniądze dają poczucie bezpieczeństwa i do pewnego stopnia także i szczęście.

Pomyśl co w dzisiejszym świecie możesz osiągnąć bez pieniędzy??

Ooo właśnie NIC!.

gandziamen   
paź 27 2008 Continue part 2..
Komentarze (1)

Miłość.

Przejdźmy do ważnych wartości w życiu człowieka. Moim zdaniem MIŁOŚĆ jest najważniejszą jego wartością. Człowiek z natury ma potrzebę kochania i bycia kochanym.

Uczucie to powoduje, że człowiek traci zmysły i przestaje myśleć logicznie, daje człowiekowi szczęście, ale i może doprowadzić do tragedii.

Kiedy kogoś kochamy czujemy się szczęśliwi, zapominamy o kłopotach i cieszymy się pełnią życia.  Ś.P. Jan Paweł II powiedział kiedyś - "Człowiek nie może żyć bez miłości" i rzeczywiście miał rację, ponieważ człowiek potrzebuje tego uczucia,

to ono właśnie dodaje mu sił, nadaje barw jego życiu. Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że nie ma nic piękniejszego niż poznanie wspaniałej osoby, pokochanie jej z wzajemnością i dążenie do tego by zostać z nią na zawsze.

Ale jak wiadomo każdy kij ma dwa końce (podobno), miłość ma ogromny wpływ na życie człowieka, na jego myśli, poczynania, styl bycia.

Dlatego, gdy nagle jej zabraknie człowiek staje się zdezorientowany i nie widzi sensu istnienia. Nie wie co ma robić - "przecież robiłem to wszystko dla niej" - powtarza sobie.

W literaturze jest wiele przypadków, w których miłość doprowadza do tragedii. Brak uczucia zabija powoli człowieka...

gandziamen